To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
.: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

Pierwszaki - Anatomia

orzel90 - 30 Wrzesień 2011, 19:56
Temat postu: Anatomia
Jaki dział z anatomii jest przerabiany jako pierwszy?:)
caro7 - 30 Wrzesień 2011, 20:21

Jeśli chodzi o anatomie to będziecie podzieleni na grupę neuro i ogólną na pierwszych zajęciach wtedy tez dostaniecie rozpiskę. U nas jeśli dobrze pamiętam to na neuro zaczynało się od komórki nerwowej i kresomózgowia a na ogólnej od kości.
Support - 30 Wrzesień 2011, 21:26

Myślałem, że będziemy zaczynać od ręki i nogi jak na lekarskim i stomie. A ta anatomia taka straszna jak ja opisują?
Mnichu - 30 Wrzesień 2011, 21:49

Nie jest straszna. Jest dużo nauki i trzeba na początku przyzwyczaić się na widoku ludzkiego ciała i zapachu formaliny, ale potem już idzie całkiem z górki. Najważniejsze to systematycznie się uczyć z zajęć na zajęcia
mazed - 1 Październik 2011, 09:16

Jakie materiały/książki warto posiadać do nauki anatomii?
Support - 1 Październik 2011, 09:52

http://wojsk-lek.org/forum/viewtopic.php?t=1407 -na tej stronie jest wątek o książkach.
Kaaś - 1 Październik 2011, 10:12

Z tego co słyszałam od koleżanki, która będzie teraz na 2 roku nie ma już podziału na grupy neuro i ogólna, tylko wszyscy zaczynają od ogólnej właśnie. Choć nigdy nie wiadomo jaką niespodziankę szykują dla nas :D
caro7 - 2 Październik 2011, 10:23

To może i lepiej choc pewnie nie zrobi wam to większej róznicy bo zdania na temat czy lepiej od neuro czy ogólnej zaczynać są podzielone. Anatomia nie jest straszna, wejściówki to mit, chyba że coś się zmieniło. Najważniejsza jest sytematyczność i dacie rade. Jak znam życie to będziecie narzekać na anate a na drugim roku będziecie tęsknić, że takie luzy były. :razz:
AnaConDa - 4 Czerwiec 2014, 01:57

Piszę tutaj, gdyż sprawa dotyczy anatomii, czy jest szansa, że wśród Was zaczynających 2013/2014 są osoby, mające znajomych z tego samego roku na cywilu? Jeśli tak bardzo proszę o kontakt na priv