Strona Główna .: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 569
.: wojsk-lek.org :. Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
pyro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4852

PostForum: Wydział   Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 07:11   Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
http://www.umed.pl/pl/inf...wala_436_12.pdf
  Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
pyro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4852

PostForum: Wydział   Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 21:12   Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
No i dodałbym, że "swoi" wygrywają :konkursy: i przetargi...
  Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
pyro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4852

PostForum: Wydział   Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 19:21   Temat: Wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
Jeżeli kogokolwiek interesują szczegóły wyborów zeszłej kadencji to zapraszam na priv.
Nic mnie już nie zdziwi.
  Temat: IV KONFERENCJA DIABETOLOGICZNA
pyro

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1393

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 25 Październik 2011, 22:00   Temat: IV KONFERENCJA DIABETOLOGICZNA

Zapraszamy na IV Konferencję Diabetologiczną, która odbędzie się tradycyjnie w Hotelu WODNIK na Słoku koło Bełchatowa. Konferencja odbędzie się w dniu 19 listopada 2011r.
Znani i uznani lekarze specjaliści kolejny raz będą uwrażliwiać jej uczestników na wysoki stopień ryzyka występowania powikłań u chorych na cukrzyce różnego typu, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy źle prowadzonej lub zbyt późno rozpoznanej.
Opowiedzą jak ważna jest prewencja w chorobie cukrzycowej i jakie są światowe osiągnięcia w tym zakresie.
Początek godz. 10.30
WSTĘP WOLNY


Osoby chcące wziąć udział w konferencji proszone są o potwierdzenie przybycia mailem, na adres: biuro@diabeciaki.pl

  Temat: Spotkanie intergracyjne 2011
pyro

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3823

PostForum: Pierwszaki   Wysłany: 2 Październik 2011, 11:46   Temat: Spotkanie intergracyjne 2011
pojawi pojawi:)
  Temat: LEP - dlaczego piszemy njgorzej ?
pyro

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9304

PostForum: LEP   Wysłany: 2 Październik 2011, 11:41   Temat: LEP - dlaczego piszemy njgorzej ?
Ten kto by się wyuczył tych kilku tyś pytań to mniej więcej miałby pojęcie o tej farmie.

Cóż wyników lepu nie można odnosić do powietrza.
Jedna sprawa to organizacją dydaktyki, część opisali przedmówcy. Programu naczuania (tj godzin) nie ma się co czepiać bo minima programowe są z zewnątrz narzucone. Natomiast plany co dokładnie jest na danym przedmiocie i w jaki sposób jest egzekwowane jakie jest każdy widzi. Można to małym kosztem finansowym, ale zdaje się za dużym mentalnym łatwo uporządkować.

o platformie internetowej wiele się mówi, nie wiem czy coś już w ogóle ruszyło. Sa w Polsce uczelnie, gdzie prezentacje materiały, czy nawet testy można robić u siebie w domu na komputerze. Tam jakoś "prawa autorskie" nie przeszkadzają.

Druga sprawa to "predyspozycje" które określił bym na podstawie wysokości progu jaki wystarczył aby dostać się te 6 lat temu na dany wydział, a zdaje się ze w tym temacie też nie bylismy w czołówce.

Trzecia sprawa, o której nikt nie mówi, bo i mało kto ma porównanie, ponoć w łodzi "najbardziej pilnują" bo, co może komuś się wydaje mało prawdopodobne, ale na Lepie się ściąga jak na każdym egzaminie.
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 4 Wrzesień 2011, 16:41   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/5A61F0BF
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 26 Sierpień 2011, 21:49   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
kandek napisał/a:
To czym jest NPL? Jest to pomoc ambulatoryjna w ramach POZ.

Tym była do 1marca br. kiedy to peozety zlecaly i miały przynajmniej teoretycznie możliwość uzyskania informacji jakie świadczenia danego poz w nocy uzyskały. Teraz jest to pomoc o ograniczonych kompetencjach poz.. czyli to co "nie do czeka" do rana, a nie wymaga soru/karetki/szpitala.kandek napisał/a:
A odnośnie cytowanych przez ciebie przepisów, to chyba nigdzie nie jest napisane o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, tylko o sytuacji gdy na 100% wiemy że popełniono przestępstwo.

a jakby miało być.. podejrzenie przestępstwa jest do momentu skazania prawomocnym wyrokiem sądu.. w polskich realiach często po latach;p..
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 25 Sierpień 2011, 19:20   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
Biała napisał/a:
(czyli lekarz rodzinny w godzinach swojej pracy lub lekarz Wyjazdowej Pomocy Lekarskiej działającej jako POZ, pełniący za lekarza dyżur w nocy, soboty, niedziele i święta).

NPL nie jest kontynuacją opieki POZ.. bo takie traktowanie sprawy jest fikcją. Poruszamy się w zakresie bardzo ograniczonym kompetencji lek POZ, ale miedzy NPL a POZ nie ma żadnej komunikacji.

Swoja drogą rozporządzenie które zacytowałaś framgentarytcznie jest starsze ode mnie i ciebie razem wziętych:).. Jest w nim dużo absurdów..ale te osobny temat.

Szkoda niestety, że pojawiający się lekarze PR zostawiaja rzeczone karteczki zamiast wystawic rodzinie karte zgonu. Z drugiej strony, przepisy w tej sprawie sa tak stare i nieakutalne, że cięzko ten temat ruszyć.

Mnie natomiast chodziło o inną sytuację, gdyż powyższy stan prawny jest mi doskonale znany.

Zastanawia mnie czy ratownicy nie maja jak widzą coś niepewnego w myśl

art. 304 KPK
§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.[..]

§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

[..]
czy bardziej precyzyjne z kodeksu karnego:
art. 240
§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

cóż pytam sie o procedury...może jakieś sa na takie sytuacje....
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 22 Sierpień 2011, 22:16   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
Z tego co zaobserwowalem to w Łodzi:
do wezwania typu: nie żyje, zimny, sztywny itd - czyli właściwie trzeba wypisać kartę st do karty zgonu jedzie POZ albo NPL..
do wezwania typu: chyba nie żyje, ( z możliwością mniej lub bardziej prawdopodobna reanimacji) dyspozytorzy wysyłaja karetki raczej S, ale nie zawsze. Z reguły jak okazuje się przy przyjeździe ze pkt 1 to ratownik, bądź lekarz wystawia kartę informacyjną...choć jak już lekarz się pofatygował to wg mnie mógłby tę kartę zgonu wystawić.
Natomiast zdazyło się tak, że na "melinę" wezwano mnie, rodzina daje mi kartę inf podpisaną przez ratownika z adnotacją " zgon przed przyjazdem", denat w dziwnej pozycji takiej, że obejrzeć go bez odwracania i przewracania się nie da, do tego rodzina mówi, że pogotowie powiedziało, nic nie ruszać, doktor przyjedzie i wezwie policję.
Dlatego się pytam czy nie macie przykazu jak widzicie takiego co to ktoś mu pomógł przedostać sie na tamten świat, aby samemu wezwać policję i odpowiednia ekipę, albo chociaż "zabezpieczyć miejsce zdarzenia".
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 22 Sierpień 2011, 21:47   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
kandek, szefostwo- masz racje nie podciera. Bo nasze papiery na bieżąco ogląda NFZ:)

Inna sprawa, ze w naszym kraju tak na prawdę nie ma nigdzie od a do z napisane kto co ma robić. Wiec kto może robi tak jak na psiałeś - zrobić aby się nie na robić a zarobić.

A tak poza konkursem mam takie pytanko do jeżdzacych w PR. Czy jak jedziecie do pacjenta, karetką P bez lekarza, który zmarł przed waszym przyjazdem.. a okoliczności zgonu są niejasne i "nie można wykluczyć udziału osób trzech" na tzw pierwszy rzut oka, to macie jakieś wytyczne postępowania w tych sytuacjach - co robicie? zostajecie, czy zostawiacie kartke ze nieżyw i znikacie?
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 22 Sierpień 2011, 20:57   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
Skoro jeździcie do gorączek, czy opuchniętych palców to myśle, że kwestia nr1 to wywiad zebrany przez dyspozytora, dwa uczciwość pacjenta przy podawaniu tegoż. To raz.
Dwa ten straszny fundusz, z który wybrał min bazarową ustalił też co do kogo należy - tj co lyka pogotowie, a co NPL...

ot taki sobie link:
http://www.nfz-lodz.pl/in...id=58&Itemid=93

w sumie bez sensu się licytować kto co odbił. Ja w swoich papierach robie odpowiednie adnotacjie co zrobi z tym moje szefostwo to ich sprawa.

Cóż w powyższych przepychankach jak zwykle w tym kraju zapomniana została mająca niby przyświecać zasada: Salus aegroti suprema lex esto

A tak poza tym zastanawiam się skąd taka niechęć i chamstwo jednych lekarzy do drugich (bo sfrustrowanych (turbo)ratowników co chyba chcieli być lekarzami ale sie nie udało jakoś rozumiem).
Zamiast sobie pomagać, wspierać się, chociaż jakieś z klasą postępować, a nie tylko tworzyć wzajemne grupki poz-karetkowi-szpitalni utyskujące na siebie i na wzajem się zwalczające.
W sumie, co zaobserwowałem. Powyższe nie wynika, z stresu, wielkiej ilości pracy, czy czymkolwiek co można logicznie uzasadnić. Po prostu tak wypada w danym środowisku robić. Pacjentom kazać czekać w sorach w nieskończoność, odsyłać ich do w kółko do innych, zawalać innych kolegów robotą zupełnie niepotrzebnie i często wbrew prawu tak można wymieniać.. a nic to się nie zmieni. Ot takie przedłużenie studenckiego wyścigu szczurów..
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 22 Sierpień 2011, 06:00   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
Jasne a moja lista cały czas rośnie. Odbijanie na bazarową bóli w klatce (wiadomo jakich), pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, urazów itd..Oczywiście zdązyłem się do tego przyzwyczaić. Ale to w sumie nie wina załóg a wspanialych dokładnie zbierających wywiad dyspozytorów którzy nie pytaja pajcentów np czym wymiotuja itd..
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 19 Sierpień 2011, 21:40   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
Mówie o jednoosobowej działalności, zakładanej tak na prawdę dla zmniejszenia kosztów i ominięcia prawa pracy przez pracodawce..czyli to drugie.

Inna sprawa, ze majac do wyboru umowe zlecenie to wolę podpisać kontrakt, bo odliczę sobie koszty od podatku. Z tym, że ja mam ten luksus, że w podstawowym miejscu pracy jest umowa o pracę. Współczuję tym, co są zmuszani przejść na niby korzystne kontrakty, gdzie za trochę wieksza kasą "na rękę" tracą social i ochronę prawną jaka daje prawo pracy. O negocjacji kontaktu jako pojedyncza osoba właściwie mówic nie mozna.

Swoja drogą, osoby co podpisuja kontrakty z nfz o świadczenie usług medycznych..też lekko nie maja..

To sobie ponażekałem. Przepraszam za OT.

@Biała.
Nie wiem dokładnie jak to wyglada, ale z bliskiego kontaktu III stopnia w NPL widzę, ze dzialalnośc pogotowa ma coraz mniej z "lekarzowania". I dobrze, bo ZRM nie jest od leczenia, dokladnego diagnozowania itd. Nie twierdze, że mało mozna zobaczy i mało można sie nauczyć.. ale sama wiesz ile wizyt jest do pijaków, ile jest wydumanych.
Na sorze jest to samo, te same stany, ale jest wiecej miejsca, jest okazja popatrzeć co dalej z takim pacjentem się robi. Inna sprawa, ze chętniej kogoś tam wezną niż do karetki robić za balast.
Swoją drogą myśle ze kazdy powinien troche sobie pojeżdzi z jakimś lekarzem w nocnej świątecznej. Fakt, kogutów nie mamy i cała bajerka pomykania na dyskotece, w nocy przez miasto znika. Natomiast my mamy do czynienia z najpospolitszymi dolegliwościami i naprawdę warto się obcykać z tym od podstaw.
Cóż spróbować trzeba wszystkiego.. ale nie warto się pchać tam gdzie nie chca..

Ps przepraszam z góry za chaos wypowiedzi..
  Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
pyro

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 15322

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 19 Sierpień 2011, 15:50   Temat: Ubezpieczenie w pogotowiu
wszędzie gdzie się da wchodzą te nieszczęsne kontrakty..ale widać są tacy, co to im pasuje..
Swoja drogą mysle ze wprędzej Cię na sorze jakimś przygarna.
  Temat: Rekrutacja na woj-lek w ramach limitu MON 2011
pyro

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 89095

PostForum: Kandydaci   Wysłany: 19 Lipiec 2011, 19:36   Temat: Rekrutacja na woj-lek w ramach limitu MON 2011
Czytajcie umowy (najlepiej zanim podpisujecie) i inne akt prawne - a podwórkowe porady prawne zostawcie sobie na sam koniec..nie jest to najlepsza metoda na spokojne sumienie a tym bardziej na stabilność finasową.
  Temat: stetoskop!! który wybrać?
pyro

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8329

PostForum: Niusy   Wysłany: 19 Lipiec 2011, 19:18   Temat: stetoskop!! który wybrać?
w carrefourze widziałem stetoskop w jedynym słusznym kolorze za całe 12.99..PLN
  Temat: Podziękowania dla dowcipnisia
pyro

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3802

PostForum: Niusy   Wysłany: 7 Czerwiec 2011, 18:52   Temat: Podziękowania dla dowcipnisia
Może przenieście się na chomika:
tam nie ma problemu z kasowaniem itd.

http://chomikuj.pl/pajro/_II+rok/gr+13-14

hasło podam zainteresowanym - zawsze mogę zmienic wg preferencji.
  Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
pyro

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10219

PostForum: Wojsko   Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 11:16   Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
Timon napisał/a:
Co do wypisywania recept - co to za problem zatrudnić się w zakładzie opieki zdrowotnej żeby wypisywać recepty?


Nie w tym rzecz. Nie chodzi tu o samo wypisywanie recept dla pisania. Każdy lekarz moze sobie bez zbędnych formalności zarówno po jak i w trakcie pracy w JW pisac Rp. pełnopłatne sygnowane tylko jego pieczątka (na kartce w kratkę w zeszycie).
Chodzi o pisanie rp refundowanych dla pacjentów wojskowego ambulatorium w którym jest sie zatrudnionym "do 15".
  Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
pyro

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10219

PostForum: Wojsko   Wysłany: 14 Kwiecień 2011, 21:13   Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
W wojsku, zdaje się wyborów można dokonać co najwyżej na poziomie: którą nogą wstaniesz albo w którą stronę będziesz butki regulaminowe sobie pastować. Wojsko od 1 roku po to płaci podchorążym, żeby potem mieć ich do dyspozycji i decydować o każdym ich wypróżnieniu - podpisując umowę z MON warto zdawać sobie z tego sprawę.
  Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
pyro

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10219

PostForum: Wojsko   Wysłany: 16 Marzec 2011, 06:40   Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
"Możliwość wypisywania recept refundowanych przez NFZ wynika z indywidualnej umowy lekarza wojskowego, podpisanej z właściwym terytorialnie oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. "
A to ciekawe na jakiej to zasadzie. Lekarz umowe z NFZ moze podpisać w dwóch przypadkach 1) na recepty pro familia, pro autore - no i wiekszość lekarzy takie umowy posiada coby sobie i rodzinie najbliższej móc pisać recepty refundowane - żołnierzowi na takiej recepcie zgodnie z prawem refundowanego leku przepisać nie można.
2) posiadając własna działalność gospodarcza czyli prywatny gabinet i jako firma podpisuje umowe zarówno z nfz na leki refundowane jak i z jednostką wojskowa o świadczenie usług medycznych (w co swoją droga nie wierzę).
  Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
pyro

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10219

PostForum: Wojsko   Wysłany: 15 Marzec 2011, 20:11   Temat: PANOWIE I PANIE w MUNDRACH :)
Lena napisał/a:
Skoro lekarz będzie miał coraz mniej zadań w jednostce, to lepiej dla niego :D Więcej czasu własnego oznacza, że będzie mu łatwiej zrobić specjalizację, a dla tych leniwych, więcej czasu na sudoku ;-)

tez wychodze z takiego załozenia...dla chcących robic speckę jest to ułatwienie...


Zdaje się w JW praca stricte lekarska, czyli rozpoznawanie i leczenie chorób, zawsze i z założenia zajmowała niewiele czasu. Głównym zadaniem lekarza w jednostce jest tworzenie, przewalanie tysięcy nikomu do niczego nie potrzebnych kwitów, oraz "bycie" na sztuki w JW..
  Temat: w-f
pyro

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5533

PostForum: Kandydaci   Wysłany: 3 Marzec 2011, 23:17   Temat: w-f
przed otrzymaniem PWZ pełnego jak i ograniczonego musisz zanieść papierek od lekarza med pracy. Z reguły otrzymanie polega na pytaniu lekarza czy zdrowy, i przystawienia na świstku odpowiednich pieczątek, no i zapłacenia za tę przyjemność.

Dokładniejsze badania robi, choć nie każdy szpital przed przyjęciem do pracy.
  Temat: w-f
pyro

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5533

PostForum: Kandydaci   Wysłany: 3 Marzec 2011, 16:44   Temat: w-f
Co do Twoich dolegliwości porozmawiaj ze swoimi lekarzami. Studiować pewnie będziesz mogła - oczywiście nie w wojsku. Natomiast warto się zainteresować, czy te dolegliwości w przyszłości nie utrudnia, ograniczą, czy nawet uniemożliwią pracę w dużej ilości specjalności. Przed dopuszczeniem do pracy są badania - tutaj jest już, że Cie dopuszcza albo nie. Warto o tym pomyśleć już teraz żeby potem nie zostać na lodzie ( zaznaczam, że jest to moje pesymistyczne gdybanie, ale nie jakieś abstrakcyjne).

Raczej bym nie liczył pod kątem specjalnej rehabilitacji po w/w grupach na uczelnianym w-f. To sa raczej ćwiczenia o mniejszym natężeniu wysiłku fizycznego.
  Temat: w-f
pyro

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5533

PostForum: Kandydaci   Wysłany: 3 Marzec 2011, 15:55   Temat: w-f
ale kwestia rozbija się o to czy:
1) jesteś tak poważnie chora np niewydolność krążenia, ze nie możesz mieć zadnego cięższego wysiłku poza siedzeniem
2) nie chce CI się i przez to nie chcenie kondycja jest do niczego.

W pierwszym przypadku polecał bym sie zastanowić czy warto bawić się w medycynę, bo praca oprócz głowy na karku, wiedzy, wymaga też nieco kondycji fizycznej..nawet zdawałoby sie lajtowe specki jak radiologia.

w drugim zacząc regularnie cwiczyć.
  Temat: Koło Naukowe przy Zakładzie Biofizyki
pyro

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3553

PostForum: Wydział   Wysłany: 28 Styczeń 2011, 06:41   Temat: Koło Naukowe przy Zakładzie Biofizyki
nick napisał/a:
po co wam kółko z biofizyki? wiedza z tego przedmiotu nie przydaje sie w ogóle, lepiej ten czas poswiecic na pojscie do szpitala na dyżur


Powiedział wiedzący wszystko student 3 roku.....
  Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
pyro

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 17941

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 16 Listopad 2010, 00:34   Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
a jak kwestia poprawy tego nowego egzaminu. co z pozostałymi, osobami co zdaly lep itd?

Czy nowy egzamin będzie tańszy od lepu - jeżeli cena gra tutaj taką role?

Czy w całym tym zgromadzeniu nie ma nikogo kto potrafi pokazać ten zdecydowany sprzeciw środowiska (jakoś górnicy potrafią)?

Bo chyba nas, zdaje sie rozsądnych i wykształconych ludzi stać na zdecydowany sprzeciw przeciwko traktowaniu jak baranów prowadzonych na rzeź i wprowadzeniu reformy przy jednoznacznym sprzeciwie. W tym wypadku, w moich oczach działanie osób mieniących się naszymi przedstawicielami jest niczym innym jak jednostronnymi ustępstwami, mającymi symulować dialog. Nie jest to dobra droga ku reformom.

Bardzo mi przykro, ze po stopniowym "ucywilizowaniu" lepu, procedur kwalifikacji na specjalizacje, gdzie właściwie jedynymi niedogodnościami jest dysproporcja między liczbą miejsc, a zapotrzebowaniem wywraca się system do góry nogami.

Ministerstwo nie raz już pokazało, ze ich skrzynka pocztowa jest połączona bezpośrednio z niszczarką - może wiec warto pomyśleć nad innymi sposobami walki o swoje racje.
  Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
pyro

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 17941

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 13 Listopad 2010, 20:15   Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
bober, przepisów nie chce się czepiać, bo nie są aż tak precyzyjne. Generalnie stosuję się zgodę domniemaną. Natomiast mimo moim zdaniem niedopuszczalne jest w związku z tym sytuacje w stylu badanie ginekologiczne w sali o pow 10m2 w obecności 2 grup studenckich, ordynatora, lekarzy i pielęgniarek wraz z studentkami. Do tego rozmowa z pacjentką typu "jest pani w klinice to pani musi" jest dodatkowo bezprawna bo przepisy dopuszczają taka możliwość a nie nakazują. Aspekt etyczny tej sytuacji jest jasny. Niestety, już dawno moim zdaniem na naszej uczelni został przekroczony stosunek ilości studentów do kadry i możliwości dydaktycznych żeby na studiach dało się czegoś nauczyć praktycznie.
Co do praktyk...w czasie studiów.. cóż studenci będą w 2-3 warstwach w klinikach chyba. Wiele się nie trzeba zastanawiać, że jednym aspektem praktycznym tej praktyki będzie przybicie pieczątki w odpowiedniej rubryce.
Staż - można wiele rzeczy załatwić i może nie w 3 miesiące ale w pól roku ostemplować sobie książeczkę. Jest jedno, ale - jak ktoś chce to przez ten rok może się masakryczne dużo nauczyć z życia i praktyki.
To jednak kosztuje. Niestety osoby o wysokich kwalifikacjach nie da się za niewielka kasę "wyprodukować", jak by chciało ministerstwo.
WG mnie należy przeorganizować studia tak aby absolwent posiadał taką wiedzę aby jako stażysta, czy młody lekarz mógł samodzielnie pracować na pierwszej linii, czy to w poz, czy w szpitalach o I st referencyjności. W razie problemów odsyłałby do specjalistów. Bo obecna potrzeba specjalistów i ich niedobór jest spowodowane tylko widzimisię NFZ, a nie ma wg mnie uzasadnienia merytorycznego.

Pozdrawiam,
bezrobotny absolwent UM w Łodzi
  Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
pyro

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 17941

PostForum: Uczelnia   Wysłany: 13 Listopad 2010, 13:56   Temat: Nie dla likwidacji LEPu i LEDu!
Emmy, na początku ludzie nie wiedzieli co to jest lep. Nie było jasnego zakresu materiału, no i nie mozna go było zdawać wiele raz jak teraz.
  Temat: rozdanie dyplomow
pyro

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4837

PostForum: Niusy   Wysłany: 27 Październik 2010, 18:11   Temat: rozdanie dyplomow
No nie wiem zupełnie co tak Wam się spieszy z tymi dyplomami :pijaki:
 
Strona 1 z 19
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2018r by Pyro
Portal i Forum Wydziału Wojskowo - Lekarskiego