Strona Główna .: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podręczniki dla I roku!!!
Autor Wiadomość
biolga 
szaman praktykant

Wysłany: 5 Sierpień 2010, 21:19   

Zasadniczo się nie zmieniło :) Chodzi mi raczej o to, czy są jakieś błędy w pierwszej wersji.

Mnichu 
posiadacz wiedzy tajemnej

Wysłany: 6 Sierpień 2010, 08:02   

Błędy są w każdej książce. Moim zdaniem, lepiej jest kupić II wyd., bo z tego co przeczytałem na stronie wydawnictwa, to zostało ono poprawione, ryciny zostały udoskonalone i dodano nowe zdjęcia, rentgenogramy. Poza tym zawsze I wyd. książki jest niejako narażone na dużą ilość błędów, bo dopiero po wydrukowaniu i przeczytaniu przez czytelników zostaje większość błędów wyłapana i poprawiona w kolejnych wydaniach.

biolga 
szaman praktykant

Wysłany: 6 Sierpień 2010, 09:48   

Ok, w takim razię kupię II wyd., leży ładnie na półce w księgarni PZWL. Wyjdzie trochę drożej, ale skoro warto :)

Mnichu 

Wysłany: 6 Sierpień 2010, 10:26   

Najpierw poszukaj na allegro, antykwariatach albo popytaj. Na zakup nowej zawsze jest czas, bo cena w księgarni się nie zmienia.

kandek 
osobisty resuscytator

Wysłany: 6 Sierpień 2010, 10:51   

poszukaj na necie. mozna znalezc bardzo duzo ksiazek medycznych w calkiem dobrej jakosci. ja ostatnio gromadzę taki zbiór który mam zamiar wkrótce udostępnić;P
DE - Disability, Exposure

cola 
konował

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 18:35   

Czarny napisał/a:
Skawiny nie kupujcie bo to amatorszczyzna, no chyba ze sie posluchacie starszych kolegow ktorzy to sie uczyli Skawiny i zdali anatomie... cudem. Jednak jesli nie chcecie wierzyc w cuda tylko we wlasna wiedze to uczcie sie z normalnych ksiazek np Bochenka, ktorego i tak przeciez nie ma sensu od deski do deski czytac wiec jego gabaryty niech was nie przerazaja. Niektore tematy z anatomii ogolnej sa rownie dobrze opisane w Pituchowej.
Do powtorek lub czytania w autobusie niezastąpiony jest Feneis - bynajmniej jak dla mnie forma w jakiej jest zebrana cala wiedza jest genialna!
Do ogladania polecic mozna w sumie wszystkie atlasy, ja mialem Granta i go polecam, bo oprocz obrazkow sa tez przypisy oraz tabele.
Mialem tez cos takiego: http://www.allegro.pl/ite...entagothai.html
i mialo niektore narzady lepiej pokazane niz w innych atlasach, np serce sie uczylem tylko z tego.

Oczywiscie ze Bochenek to podstawa, ale niektore tematy mozna bez problemu zrobic tylko ze Skawiny, np. konczyny, kosci czy rozne przestrzenie topograficzne (przestrzenie sa lepiej opisane w Skawinie). Mozgowie i obwodowka to u nas tylko Bochenek. I niekoniecznie kazdy co sie uczy z Skawiny zdaje anatomie cudem :> Ogolnie trzeba wiedziec jak i czego sie uczyc :>

komandoska89 
konował

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 16:13   

mózgowie skrypt Zientarskiego,do wypożyczenia w bibliotece lub do kupienia w ksero,ale ostrzegam,że pisany jest na maszynie i czasami ciężko jest się odczytać.

gunslinger 
szaman praktykant

Wysłany: 7 Sierpień 2010, 21:14   

Osobiscie odradzam ograniczanie sie przy mozgowiu do Zientarskiego. Mimo wszystko przydaje sie oprzec na Bochenku i dobic Zientarem. IMHO ofc;]

AgaM 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 22:06   

Dobra, nie licytujcie się - wiadomo, ze trzeba Bochenka mieć. Zientarski plus IMHO genialny Narkiewicz to lektury uzupełniające i każdy w pewnym momencie łapie co dla niego najlepsze.

komandoska89 
konował

Wysłany: 7 Sierpień 2010, 22:17   

Kolega gunslinger byłby chory gdyby i tutaj się ze mną nie pokłócił... a przecież powinno nam tutaj chodzić o dobro naszych młodszych kolegów,powinniśmy im pokazać z czego mogą się uczyć,a oni zdecydują co będzie dla niech najlepsze...

Nie wiem czy ktoś wpisywał,ale Feneis też się przydaje ;)

cola 
konował

Wysłany: 8 Sierpień 2010, 03:36   

Ej ej, nie zapominajmy o super rozpisce z neuro - tez sie przydawala czesto :D

Czarny 
znachor

Wysłany: 8 Sierpień 2010, 23:03   

Legendarny temat o uchu? :)

cola 
konował

Wysłany: 8 Sierpień 2010, 23:05   

Ucho, oko, drogi :D

komandoska89 
konował

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 02:48   

drogi wg rozpiski dr Miłkowskiego były genialne.

marinek 
Umie pisać

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 13:34   

Byłby ktos tak dobry i ostatecznie to uporządkował, znaczy sie troche sie gubie w tych porozrzucanych informacjach, wiec prosiłbym jesli mozna zeby napisał kto dokładnie, na jaki przedmiot, jakie podręczniki czy atlasy polecacie, poza tym które trzeba kupic a które na bank bedą w bibliotece do wypozyczenia :) lub jesli gdzies to jest ąłdnie napisane to prosiłbym o link bo jakos znalesc nie umiem:( wszedzie przewija sie przede wszytskim ten Bochenek, ale co np z biofizyką czy innymi przedmiotami? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz:) i sądze ze nie tylko mi sie to przyda:)

komandoska89 
konował

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 14:09   

biologia- Ferenc,Drewa-na pewno do kupienia w ksero
biofizyka-Jaroszyk
chemia-Mastalerz-do kupienia w ksero

JoeBoxer 
Umie pisać

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 18:03   

Z chemii jeszcze w ksero lub od starszych można kupić cały zestaw wykładów.

cola 
konował

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 19:09   

To z biofizyki byla jakas ksiazka? :D Na oczy nie widzialam :D
Na biofizyce spokojnie da sie obejsc bez ksiazki (a na pewno juz jej nie kupujcie).

kandek 
osobisty resuscytator

Wysłany: 9 Sierpień 2010, 19:32   

tak na szybko dopóki jeszcze nie dopracuję chomika:

Podręcznik do Genetyki:
Kod:
http://chomikuj.pl/kandek/PODR*c4*98CZNIKI+MEDYCZNE/Genetyka/Podstawy+genetyki+dla+student*c3*b3w+i+lekarzy+Gerard+Drewa+Tomasz+Ferenc.rar

hasło do folderu: streptokinaza
DE - Disability, Exposure

Mnichu 

Wysłany: 12 Sierpień 2010, 09:38   

ANATOMIA

Anatomia Adama Bochenka - dla ambitnych, bardzo szczegółowy podręcznik, na który zawsze można się powołać w razie wątpliwości.
Skrypty Skawiny - treściwe, rzeczowe, przystępne, świetne do szybkich powtórek tuż przed egzaminem czy kolokwium, zdarzają się drobne nieścisłości.
Atlas anatomiczny- najbardziej popularne to „Atlas” Sobotty i Atlas Nettera można również korzystać z innych pozycji: Sinelnikov, Kriss
"Ilustrowany słownik międzynarodowego mianownictwa anatomicznego" - H. Feneisa
Giełda

BIOLOGIA MEDYCZNA

"Podstawy genetyki dla studentów i lekarzy" - G. Drewa i T. Ferenc
Giełda

BIOFIZYKA

Nic ew. "Biofizyka" Jaroszyk
giełda

CHEMIA BIOORGANICZNA

Poczekajcie na to, co powie profesor, bo miał chęci reformować zakład

ŁACINA

”Lingua Latina ad usum medicinae studentium"- S. Filipczak-Nowicka, Z. Grech-Żmijewska.

AgaM 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 12 Sierpień 2010, 17:13   

Co do anaty:
Kończyny, klatę i brzuch można spokojnie zrobić z Bochenka i atlasu, ewentualnie posłużyć się Skawiną, ale neuroanatomia to już trochę więcej zabawy, dlatego polecam kilka podręczników pomocnych:
-"Neuroanatomia czynnościowa i kliniczna" Narkiewicza - genialna imho, zostawiłam ją sobie na przyszłość, swietne schematy i rysunki
- skrypt Zientarskiego dla WAM - jeden z asystentów wyraźnie życzył sobie nauki z niego
- Ośrodkowy układ nerwowy Gołąba - dla mnie mało zjadliwa lektura, ale wiele osób sobie chwali

Neuroanatomię moim zdaniem ciężko ugryźć z Bochenka na początku, nie zawsze jest na to czas, bo materiału mnóstwo i trudny. Warto sobie ułatwiać życie ;)

Mnichu 

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 14:01   

Do anatki, mogę polecić książkę "Anatomia topograficzna" Rohena (link). Można znaleźć tam wiele ciekawych i praktycznych informacji, które kiedyś mogą się przydać. Stanowi ona niejako pomost między anatomią "Bochenkową", a tym co spotyka się u pacjenta. Wg mnie warto przeczytać ją albo po zakończeniu danego działu albo po egzaminie. Oczywiście jest ona tylko pomocą, a nie głównym źródłem informacji.

gunandrose 
szaman praktykant

Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 18:02   

komandoska89 napisał/a:
mózgowie skrypt Zientarskiego,do wypożyczenia w bibliotece lub do kupienia w ksero,ale ostrzegam,że pisany jest na maszynie i czasami ciężko jest się odczytać.
co racja to racje zientar rulez i tyle tani i teściwy tylko szkoda ze przyda sie tylko na 1-sze koło z neuro :cry:

Wodzu 
Umie pisać

Wysłany: 3 Październik 2011, 20:45   

Co sądzicie o Prometeuszu?

Mnichu 

Wysłany: 3 Październik 2011, 21:18   

Wodzu napisał/a:
Co sądzicie o Prometeuszu?

Podobno dobry, ale i drogi i ma błędy. Najlepiej zapytaj prowadzących co o tym myślą.

Frsh 
Umie pisać

Wysłany: 4 Październik 2011, 15:59   

Jak to pierwsze wydanie - błędy muszą się pojawić. Z takiego pobieżnego kontaktu - całkiem sympatycznie się korzysta. I tak - osobiście - wolałbym wydać prawie 3 razy mniej na Nettera.

Wodzu 
Umie pisać

Wysłany: 6 Październik 2011, 14:54   

Atlasy anatomiczne 3d?? Czy ktoś kiedykolwiek korzystał? Gra warta świeczki ;) ?

Sagan 
znachor

Wysłany: 6 Październik 2011, 15:43   

ja korzystałem jak był jeszcze darmowy, jest genialny do nauki mięśni, nerwów i naczyń nie ma potem problemów potem jak dostaniesz kończyny na zajęciach, w stylu po której stronie mięsień jaki czego sie spodziewac pod danym mięsiem albo pomiędzy
Jak masz na to kase albo za darmo to dobry pomysł ;]

amelia_black 
Umie pisać

Wysłany: 31 Sierpień 2012, 10:48   

Witam wszystkich, mój pierwszy post, więc wybaczcie jeśli odpowiedzi na moje pytanie już się gdzieś na forum ukazały. Ja nie mogłam nic znaleźć.

Jakie książki, notatki, giełdy, atlasy, jednym słowem lista niezbędnych materiałów na I rok woj-leku na rok 2012/2013 ?

A może ktoś z forumowiczów chce sprzedać lub zna kogoś kto chce sprzedać materiały z I roku?

Po przejrzeniu programu studiów 2012/2013
( Program na rok akademicki 2012/2013 ) interesują mnie wszelkie informacje na temat takich przedmiotów:

*Anatomia
*Biologia medyczna
*Biofizyka
*Informatyka medyczna
*Pierwsza pomoc, elementy pielęgniarstwa i opieka nad chorym
*Język angielski
*Język łaciński
*Psychologia lekarska
*Biologia molekularna

Zdziwiłam się do co do histologii, bo od tego roku na większości uczelni histologia jest na I roku. U nas będzie na II ;)

Pozdrawiam;)

MG42 
znachor

Wysłany: 31 Sierpień 2012, 11:29   

amelia_black napisał/a:
Ja nie mogłam nic znaleźć.

Cały ten wątek w którym piszesz?! :shock:

amelia_black napisał/a:
na rok 2012/2013 ?

nie ma tu jasnowidzów żeby przewidzieć jakie książki Wam zmienią, pewnie dowiecie się na pierwszych zajęciach albo... na tydzień przed właściwym egzaminem...
W ogóle życzę Ci żeby prowadzący wiedzieli i potrafili dokładnie przekazać z czego się masz uczyć i następnie trzymali się tego.

amelia_black napisał/a:
A może ktoś z forumowiczów chce sprzedać lub zna kogoś kto chce sprzedać materiały z I roku?

Dział Kupie sprzedam zamienie w Ogłoszeniach na tym forum,
http://chomikuj.pl/pajro

Odpowiedz do tematu