Strona Główna .: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rekrutacja 2014
Autor Wiadomość
roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 5 Październik 2013, 02:29   rekrutacja 2014

Coś dziwnego się wydarzyło i teraz zamiast trzech przedmiotów są dwa do wyboru z chem, bio, fiz, mat. :shock:

Sądzicie, że progi na woj-leku wzrosną? Pewnie próg punktowy będzie taki sam jak na normalnym lekarskim... :-(

[ Dodano: 5 Październik 2013, 03:50 ]
Aha, i czy jak dostane się za rok na woj-lek(MON) to nie będzie mnie już obowiązywać emerytura po 15 latach pracy? coś mi się takiego obiło o uszy...

Antonioo 
czarownik

Wysłany: 5 Październik 2013, 12:41   

Tak, to prawda od przyszłego roku dwa przedmioty do wyboru z czterech (biologia, chemia, matematyka, fizyka). Progi prawdopodobnie wzrosną ponieważ oprócz osób marzących od dawna o lekarskiej profesji pojawią się kandydaci którzy nawet nie myśleli o „medycynie” ale o politechnikach, ekonomiach itp. zdając mat. i fiz. ale skoro w Łodzi to wystarczy to sobie jeszcze walnę na medycynę do Łodzi.

Tak 15 lat nie obowiązuje już ani w wojsku ani w policji, uczelnia nic do tego nie ma to nasi wybrańcy narodu podjęli taką decyzje.

roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 5 Październik 2013, 14:24   

Niby tak, ale z kolei jak ktoś nie interesuje się rekrutacją na medycynę to skąd może wiedzieć, że w tym roku jest inaczej :D (pocieszam się)

woj-lek(MON) rządzi się trochę innymi prawami, więc stąd moje pytanie: mogę składać papiery na np. stomatologie w Łodzi i MON?

[ Dodano: 5 Październik 2013, 15:25 ]
I dziękuję za odpowiedzi!

Antonioo 
czarownik

Wysłany: 5 Październik 2013, 14:48   

roksolana napisał/a:
mogę składać papiery na np. stomatologie w Łodzi i MON?

[ Dodano: 5 Październik 2013, 15:25 ]
I dziękuję za odpowiedzi!

Możesz, nie ma żadnych ograniczeń ale za każdy kierunek trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną.

roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 5 Październik 2013, 16:26   

oo, to mnie zaskoczyłeś. Podobno nie można składać papierów na kierunki z tego samego wydziału...

AgaM 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 6 Październik 2013, 12:57   

Ale to nie jest ten sam wydział.

aneta39345 
Umie pisać

Wysłany: 6 Październik 2013, 21:24   

a skąd te info że w nastepnym roku 2 przedmioty z 4 do wyboru ? bo na stronie umŁ tego nie widze ;x

alexandra 
szaman praktykant

Wysłany: 6 Październik 2013, 23:11   

Sposób rekrutacji w tym roku jest ŻENUJĄCY. Ktoś po matfizie, zdając tylko matmę i fizę ma duże szanse, żeby się dostać, a sądzę, że poziom jego wiedzy z biologii jest zerowy... Ale cóż, trudno, trzeba to po prostu zaakceptować...
Startuję w tym roku po raz na woj-lek (MON), mam nadzieję, że teraz się uda. Przynajmniej odchodzi stres związany ze sprawnościówką... :D

roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 6 Październik 2013, 23:17   

no tak się porobiło, że na każdą uczelnie wymagają innych przedmiotów i co roku są jakieś dziwne zmiany... :shock:

AgaM 

Wysłany: 7 Październik 2013, 12:25   

alexandra, na tych studiach poziom wiedzy z biologii nie jest zupełnie istotny. Rzekłabym nawet, że lepsze predyspozycje będzie miał ktoś, kto ogarnie logicznie matematykę i fizykę. Przydaje się też chemia. Biologia z tego wszystkiego najmniej.

roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 7 Październik 2013, 19:18   

nie przesadzaj...

AgaM 

Wysłany: 7 Październik 2013, 20:28   

roksolana, przypomnij mi, która z nas startuje na te studia, a która właśnie je kończy?

roksolana 
Umie pisać

Wysłany: 7 Październik 2013, 23:03   

może dlatego pamiętam lepiej czasy jak nic nie wiedziałam o biologii :D

aneta39345 
Umie pisać

Wysłany: 7 Październik 2013, 23:17   

a skąd te informacje o tych wymaganych przedmiotach :> ? bo na stronie Um Łódź nic nie widzę hmmm ??

monii31 
szaman praktykant

Wysłany: 9 Październik 2013, 11:11   

aneta39345, W Uchwałach Senatu w roku 2013. Albo najlepiej zamiast szukać na stronie wpisz w googlach rekrutacja 2014/2015 um łódź i będzie.

aneta39345 
Umie pisać

Wysłany: 11 Październik 2013, 22:44   

dzięki ! :)

hajmat 
Nowicjusz

Wysłany: 16 Październik 2013, 08:47   

Witam, mam małe pytanko dotczące rekrutacji na te studia. Chciałbym się dowiedzieć, czy oprócz sprawnościówki i badań lekarskich coś jest?? I drugie pytanie, co się składa na test sprawnościowy, jakie są minimalne wyniki?? Z góry dziękuję :)

szaman praktykant

Wysłany: 17 Październik 2013, 12:21   

hajmat napisał/a:
Witam, mam małe pytanko dotczące rekrutacji na te studia. Chciałbym się dowiedzieć, czy oprócz sprawnościówki i badań lekarskich coś jest?? I drugie pytanie, co się składa na test sprawnościowy, jakie są minimalne wyniki?? Z góry dziękuję :)

Są jeszcze testy psychologiczne (przed lekarskimi i sprawnościowymi), na których sprawdzają czy nie jesteś psychopatą, który wymorduje całą wioskę jak tylko dostanie do ręki broń. Oprócz tego sprawdzają Twój refleks i wypełniasz testy podobne do tych na inteligencje.

Co do sprawnościówki - wejdź na stronę WSOWL i przeczytaj zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko jest tam doskonale opisane.

hajmat 
Nowicjusz

Wysłany: 17 Październik 2013, 15:54   

Dziękuję za odpowiedź. To teraz mam pytanie troche z serii głupich: trudne są testy psychologiczne i tak naprawde na czym one polegaja??

szaman praktykant

Wysłany: 19 Październik 2013, 16:44   

Dostajesz do wypełnienia testy w których masz pytania typ czy znęcałeś się kiedyś nad zwierzętami itd.
Masz tez test w stylu tych na IQ, że trzeba dopasować figurę itp.
Ogólnie tym sobie głowy nie zaprzątaj, bo serio to jest nie do "oblania" :)

Skup się na tym, żeby zdać test sprawnościowy :)

alexandra 
szaman praktykant

Wysłany: 21 Październik 2013, 08:58   

Sprawnościówka jest śmieszna. Naprawdę trzeba się postarać, żeby nie zdać- chociaż nie dziwię się, że niektórzy się stresują, bo sama rok temu umieram... :P Ale naprawde nie ma się czego bać. Każdy chyba przebiegnie 800 m i przepłynie 2 x dług. basenu :) ) A te pompki na ławce to żenada...
Pozdrawiam!

szaman praktykant

Wysłany: 21 Październik 2013, 10:34   

alexandra napisał/a:
Sprawnościówka jest śmieszna. Naprawdę trzeba się postarać, żeby nie zdać- chociaż nie dziwię się, że niektórzy się stresują, bo sama rok temu umieram... :P Ale naprawde nie ma się czego bać. Każdy chyba przebiegnie 800 m i przepłynie 2 x dług. basenu :) ) A te pompki na ławce to żenada...
Pozdrawiam!

Troszkę gorzej jest u mężczyzn, ale faktycznie - basen załatwia sprawę i nie ma możliwości, żeby tej sprawnościówki nie zdać :P

alexandra 
szaman praktykant

Wysłany: 21 Październik 2013, 13:18   

Chociaż według mnie powinny być progi zdawalności testów sprawnościowych trochę bardziej wygórowane... To jest jednak kierunek wojskowy ;)

madzia6490 
Umie pisać

Wysłany: 21 Październik 2013, 21:31   

czyli w tym roku ma być bieg 800m, basen i pompki i dla kobiet i dla mężczyzn? bo coś czytałam wcześniej że była koperta zamiast tego basenu..

Klemens 
Umie pisać

Wysłany: 22 Październik 2013, 15:04   

a dla mezczyzn nie ma byc czasem 1000 m??
na MON zeby sie dostac trzeba przejsc pomyslnie wstepna rekrutacje(czyli te testy sprawnosciowe jakies tam psychologiczne itpp itdd:d:d)... i teraz rodzi mi sie pytanie ile osob z takiej wstepnej rekrutacji moze myslec dalej o tym kierunku??..czy to tylko polega na zasadzie ze przebiegniesz przeplyniesz i git czy z tego sa jakies pkt ktore sie licza dalej do drugiej rekrutacji(czyli tych pkt z matury)

[ Dodano: 22 Październik 2013, 16:05 ]
Sorka jesli bylo juz takie pytanie :razz:

madzia6490 
Umie pisać

Wysłany: 22 Październik 2013, 18:56   

Nie wiem dokładnie jak to się tam wlicza, ale na pewno biorą to pod uwagę w rekrutacji ;]

Klemens 
Umie pisać

Wysłany: 22 Październik 2013, 19:21   

a czy ktos sie orientuje kiedy zazwyczaj jest ta wstepna rekrutacja?? :D

szaman praktykant

Wysłany: 24 Październik 2013, 07:56   

Klemens - głowy nie dam sobie uciąć, ale z tego co pamiętam to punkty ze sprawnościówki i rozmowy kwalifikacyjnej przesądzają wtedy, kiedy 2 kandydatów ma tą samą liczbę punktów z matur :)

anetaaa 
Umie pisać

Wysłany: 19 Listopad 2013, 12:22   

hej, odnośnie testów sprawnościowych, czy ktoś z MON'u może mi powiedzieć jak wygląda spr na basenie, to znaczy, czy preferowany jest jakiś styl (dowódca każe pływać kraulem, żabką ect), czy to ma charakter jakiś wyścigów, w jakimś czasie trzeba się zmieścić? i co jeśli z jakiejś dyscypliny zostaniesz 0, a pozostałe zaliczysz? nie ukrywam, że nurtuje mnie ta sprawa basenu bo raz czytam że jest a raz, że go nie ma :wink:

medykament 
Umie pisać

Wysłany: 20 Listopad 2013, 20:38   

anetaaa napisał/a:
hej, odnośnie testów sprawnościowych, czy ktoś z MON'u może mi powiedzieć jak wygląda spr na basenie, to znaczy, czy preferowany jest jakiś styl (dowódca każe pływać kraulem, żabką ect), czy to ma charakter jakiś wyścigów, w jakimś czasie trzeba się zmieścić?

Styl jest dowolny, do przepłynięcia jest 50m czyli dwie długości basenu, wiem, ze w tym roku niektóre grupy musiały cały dystans przepłynac jednym stylem, czyli bez jego zmian w trakcie. W mojej grupie akurat nie zwracali na to uwagi. Dla kobiet limit czasu jesli chodzi o plywanie to 70sek, u facetow 65 sek. Przy każdym torze ktos stoi i mierzy czas indywidualnie.

anetaaa napisał/a:
i co jeśli z jakiejś dyscypliny zostaniesz 0, a pozostałe zaliczysz? nie ukrywam, że nurtuje mnie ta sprawa basenu bo raz czytam że jest a raz, że go nie ma

Jak dostaniesz zero to nic, musisz postarac sie w innych konkurencjach zeby miec przynajmniej to 10 pkt w sumie. Tak było do tej pory co nie znaczy ze w przyszłym roku wymagania nie beda inne. A no i basen teraz byl pierwszy raz, nie wiem czy z niego nie zrezygnują. Ten test sprawnosciowy jest naprawde bardzo latwo zdac, w tym roku tylko 20 osob go nie zaliczylo na ok 400 chetnych. Gorzej jest z badaniami, testami psychologicznymi i papierologią, na tym etapie najwięcej osób odpada.

Odpowiedz do tematu