Strona Główna .: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań ...
Autor Wiadomość
tibijczyk 
Nowicjusz

Wysłany: 29 Październik 2013, 03:19   Kilka pytań ...

Witam.
Zainteresowałem się studiami mundurowymi, konkretnie SGSP w Warszawie oraz właśnie wydziałem wojskowo-lekarskim, ponieważ ze względu na swoją sytuację nie mogę iść na studia dzienne cywilne (utrzymuję się sam), a studia wieczorowe nie wchodzą w grę ze względu na to że pracuję na 3 zmiany, zaś zaoczne np. na ratownictwie medycznym kosztują pewnie majątek. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy na tego typu studia łatwiej jest się dostać niż na "zwykły" lekarski w Łodzi?

2. Czy przy rekrutacji wysoka sprawność fizyczna i osiągnięcia w sporcie są brane pod uwagę?

3. Czy można dostać dodatkowe punkty za kursy (kwalifikowana pierwsza pomoc, BLS/AED, prawko C, PADI OWD)?

4. W jakim stopniu po unitarce kładziony jest nacisk na szkolenie wojskowe?

5. Czy po ukończeniu stażu mogę sobie sam wybrać specjalizację czy robi to za mnie MON biorąc pod uwagę etaty?

6. Po ukończeniu szkół wojskowych jak WSOWL czy WSOSP ponoć trzeba pewien czas przepracować w MONie. Czy na woj-leku też tak jest? Jeżeli tak, to ile będę się musiał "męczyć" w woju? Rozumiem, że jednostkę/szpital w której mam to odbębnić przydzieli mi MON?

7. Czy na terenie jednostki jest możliwość trenowania technik linowych i jiu-jitsu?

8. Czy jest jakiś maksymalny limit wiekowy kandydatów na studia mundurowe?

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Elvis 
znachor

Wysłany: 29 Październik 2013, 16:30   

wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum ;p

bucek 
konował
por. lek.

Wysłany: 3 Listopad 2013, 00:59   

Jak wspominał kolega wszystkie odpowiedzi znajdziesz wyżej, ale podsumowując powiem to tak: Najważniejsza jest matura i skoro nie wiesz czy iść do straży czy na medycynę to lepiej medycyny nie wybieraj. Są to ciężkie studia i naprawdę musisz być przekonany że chcesz je skończyć.
Co do samej rekrutacji to masz stronę WSO. Jeżeli chodzi o tzw dodatkowe punkty to nie ma czegoś takiego. Po pierwsze wynik zdanej matury po drugie przejście egzaminów w WSO.
Jeżeli chodzi o same studia to musisz pogodzić życie studenta z życiem w armii ale to inna kwestia.
Jeżeli dostaniesz sie na studia od 1.10.2014 to nie będziesz miał stażu tylko odrazu po promocji Jednostka Wojskowa Ciebie przywita. Musisz odsłużyć drobne 12 lat po ukończeniu studiów bo na tyle podpiszesz cyrograf z MONem w momencie kiedy rozpoczniesz studia.
Dlatego radze Tobie żebyś lepiej szedł na ratownictwo, Studia relatywnie tanie i proste. Lepiej je ukończyć niż odpaść z medycyny na 2,3 roku z długami z MONu.

Odpowiedz do tematu