To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
.: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

Wydział - Srednia na koniec roku i na koniec studiow

cola - 7 Październik 2010, 12:41
Temat postu: Srednia na koniec roku i na koniec studiow
Pytalam dzis w dziekanacie i dla studentow 2 roku i wyzszych lat do sredniej wliczaja sie dalej tylko egzaminy, zaliczenia z ocena sie nie wliczaja.
doxly - 7 Październik 2010, 15:38

Ale od tego roku na koniec studiów liczą się już dwójki, a nie ocena, która była poprawką.
kandek - 7 Październik 2010, 16:12

czyli że na dyplomie mogę mieć ocenę końcową <3,0 ??
doxly - 8 Październik 2010, 20:41

jeśli masz same dwójki to tak:)
kandek - 9 Październik 2010, 14:56

Niekoniecznie...

Załóżmy że mam trzy egzaminy:
- pierwsze terminy: 3,5; 2; 2
- poprawki: 3; 4

średnia starym systemem: 3,5
średnia nowym systemem: 2,9

A jeśli komuś wpadnie trzeci termin z egzaminu to już kompletnie do kitu:/

W ogóle tak będzie w całym UM?

MeWash - 9 Październik 2010, 16:35

Studenci 2 roku wzwyż średnią na koniec roku i na koniec studiów do dyplomu mają wliczaną według starego systemu. Dopiero studenci, którzy w tym roku rozpoczęli studia liczeni są według nowego systemu, który wg. mojej opinii jest sprawiedliwszy.
CartoonTM - 9 Październik 2010, 17:00

na pewno 'starszych' studentow te zmiany nie dotycza?
bo u nas na pediatrii usilnie tlumaczono, ze musimy sie starac bo oceny ktore wystawią nam na zaliczeniu, beda jednak brane pod uwage przy wyliczaniu sredniej.

ma ktos moze w tej kwestii jakąś pewną informacje?

Mnichu - 9 Październik 2010, 17:32

Pewna informacja z dziekanatu, godz. 13.00:

Dla lat II-VI w skład średniej wchodzą tylko oceny z egzaminów, zaliczenia mają być tylko uzyskane. :aniolek:

Co do pediatrii to ocena z zaliczenia się liczy, ale do oceny z egzaminu na VI roku u prof Zemana.
Wg dr Siniewicza jeżeli będzie się mieć dobre oceny z zaliczeń, to potem jest łatwiej na egzaminie oraz 3. termin zaliczeń jest ustny i przychodzi się do niego. Sugerował, że taka osoba ma małe szanse na zdanie. :573:

kandek - 9 Październik 2010, 18:41

Mnichu napisał/a:
Dla lat II-VI w skład średniej wchodzą tylko oceny z egzaminów, zaliczenia mają być tylko uzyskane.

A jak z tymi poprawkami?

Mnichu napisał/a:
Wg dr Siniewicza jeżeli będzie się mieć dobre oceny z zaliczeń, to potem jest łatwiej na egzaminie oraz 3. termin zaliczeń jest ustny i przychodzi się do niego. Sugerował, że taka osoba ma małe szanse na zdanie.

To co mówi dr S trzeba dzielić na 5 :razz:

PS. Ma ktoś z Was już aktualizację w UXP?

Mnichu - 9 Październik 2010, 19:21

Babeczka powiedziała, że wszystkie "nowości" w regulaminie dotyczą tylko pierwszorocznych. Resztę dotyczy stary regulamin. Z tego wnioskuje, że do średniej liczy się tylko pozytywna ocena, bez względu na to który to jest termin
kandek - 9 Październik 2010, 19:42

Mnichu napisał/a:
Babeczka powiedziała, że wszystkie "nowości" w regulaminie dotyczą tylko pierwszorocznych. Resztę dotyczy stary regulamin.

no to luzik

caro7 napisał/a:
Czekaj, czekaj bo ja się trochę gubię czyli jak mam dwóję z egzaminu poprawioną na trzy to do średniej liczy mi się dwa czy trzy?

Tobie liczy się 3
Ale już pierwszy rok będzie miał 2+3 /2 = 2,5 liczone

caro7 - 9 Październik 2010, 19:46

MeWash napisał/a:
Studenci 2 roku wzwyż średnią na koniec roku i na koniec studiów do dyplomu mają wliczaną według starego systemu. Dopiero studenci, którzy w tym roku rozpoczęli studia liczeni są według nowego systemu, który wg. mojej opinii jest sprawiedliwszy.

nie twierdze, że mi się ta wersja bardziej podoba ale to trochę niesprawiedliwe bo jak osoba, która zaliczyła wszystko w pierwszych terminach na 4 i ma średnią 4.0 a druga co miała same poprawki ale też zaliczyła je na 4 i ma średnią także 4.0 to chyba coś tu nie tak.

kandek - 9 Październik 2010, 19:52

ale w czym Ci to przeszkadza? czy taka osoba zabiera Ci chleb? miejsce do spania?
Mnichu - 9 Październik 2010, 20:06

Cytat:
ale w czym Ci to przeszkadza? czy taka osoba zabiera Ci chleb? miejsce do spania?

Osobiście mi to przeszkadza. Nie dlatego że nie chcę żeby inni mieli dobrą średnią, ale jeżeli powiedzmy ktoś zdaje 2. termin na średnią 4,0 to zabiera stypendium naukowe jakiejś osobie, która uczyła się na bieżąco i zdała wszystko w 1. terminie. Moim zdaniem, średnia powinna być wyznacznikiem pracy studenta w czasie studiów, a gdy wlicząją się w nią tylko oceny ostateczne, to to różnicowanie się zaciera.

CartoonTM - 9 Październik 2010, 20:10

koniec końców, często jest tak, że osoba która dostaje 4 na poprawce, umie więcej niż osoba, która zaliczyła to samo w pierwszym terminie.
taka jest niestety prawda.
oczywiscie nie nalezy uogolniac. ale pokazuje to tylko, ze kazdy system (jakikolwiek by nie byl) ma swoje wady i zalety.
faktem jest jednak tez, ze 'reguł w trakcie gry sie nie zmienia.'

[ Dodano: 9 Październik 2010, 21:15 ]
Mnichu, nie wiem czy nigdy niczego nie poprawiales, czy nie zdajesz sobie sprawy, ze czasem można pracowac przez caly rok, zdawac wszystkie koła w pierwszym terminie, wszystkie wejsciowki, a na egzaminie miec 'gorszy dzien' - nie zaliczyc go.
potem powtarzasz wszystko, raz jeszcze, wkladajac w to mase wysilku, dodatkowo stresując się...
pozostaje pytanie o wklad pracy... na ktore. kulturalnie pozwolę sobie nie odpowiadac. ;p

akurat sytem naliczania srednich nie jest najwiekszym mankamentem, niesprawiedliwoscia na naszej uczelni.
tyle subiektywnie, ode mnie. ;)

pozdrawiam :)

kandek - 9 Październik 2010, 20:21

Mnichu napisał/a:
ale jeżeli powiedzmy ktoś zdaje 2. termin na średnią 4,0 to zabiera stypendium naukowe jakiejś osobie, która uczyła się na bieżąco i zdała wszystko w 1. terminie.

a potrafisz wymienić chociaż jedną taką osobę z imienia i nazwiska? czy po prostu tak Ci się wydaje?

chuckos - 9 Październik 2010, 20:22

CartoonTM napisał/a:
często jest tak, że osoba która dostaje 4 na poprawce, umie więcej niż osoba, która zaliczyła to samo w pierwszym terminie.
Tak samo często jak sytuacja całkowicie odwrotna tzn. osoba zaliczająca w pierwszym terminie umie więcej od osoby zaliczającej w drugim terminie.
Nasuwa się w tym wypadku jedno zasadnicze pytanie. Czy uczelnia powinna promować rzetelną naukę i pracę czy raczej kombinowanie w stylu: " Acha. Uczę się tylko dwóch przedmiotów na I termin zeby wyciągnąc jak najlepsze oceny, a drugą część zostawię na drugie terminy." ? Dla mnie to totalny bezsens. Jestem zdecydowanie za nowym systemem.

[ Dodano: 9 Październik 2010, 21:25 ]
Mnichu napisał/a:
zdaje 2. termin na średnią 4,0 to zabiera stypendium naukowe jakiejś osobie, która uczyła się na bieżąco i zdała wszystko w 1. terminie.
Żeby otrzymać stypendium naukowe nie trzeba mieć wszystkiego zaliczonego w pierwszym terminie?
CartoonTM - 9 Październik 2010, 20:27

zasadniczo, podsumowanie zamiescilem juz w poprzedniej wiadomosci.
kazdy system ma swoje wady i zalety.
kazdy ma swoje racje, inny pogląd, ktory w jakims stopniu jest sluszny.

kochajcie sie ludzie. i pamietajcie, ze srednia nie jest w zyciu najwazniejsza! ;p
:peace: :hahaha:

chuckos - 9 Październik 2010, 20:34

CartoonTM napisał/a:
srednia nie jest w zyciu najwazniejsza!

Jak to możliwe? :shock: :hahaha:

kandek - 9 Październik 2010, 20:55

chuckos napisał/a:
Żeby otrzymać stypendium naukowe nie trzeba mieć wszystkiego zaliczonego w pierwszym terminie?

wystarczy mieć 4,0 i oddać indeks w terminie

Mnichu - 9 Październik 2010, 20:56

chuckos napisał/a:

Cytat:
Stypendium za wyniki w nauce może otrzymywać nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów student, który za poprzedni rok akademicki osiągnął średnią ocen 4.0 i więcej, a także w terminie określonym w regulaminie studiów:
a) zaliczył rok,
b) złożył w Dziekanacie kartę egzaminów wraz z indeksem,
c) jest wpisany na kolejny rok akademicki.

link

Dodatkowo:
Cytat:
Do pobierania stypendium za wyniki w nauce jest uprawnionych nie więcej niż 25% studentów danego roku i kierunku studiów

Cytat:
Wśród studentów uprawnionych do otrzymania stypendium za wyniki w nauce 20% osiągających najlepsze wyniki otrzymuje stypendium najwyższej wysokości, kolejne 40% - w średniej wysokości, zaś pozostałe 40% - w najniższej wysokości.

majsonek - 16 Październik 2010, 18:03

tak macie racje ALE srednia z roku jest wyliczana z 2 nawet w starym systemie a co jeszcze ciekawsze jak masz 2 poprawione na 4 to nie liczą ci że za ten przedmiot masz 3,5 tylko liczą to jako dwa osobne egzaminy czyli dla pokrycia 2 potrzebujesz dwóch 5 ...

nie liczy sie 2 TYLKO w wyliczaniu średniej na koniec studiów !!!!!!!! a przynajmniej nie liczyło do tej pory

wiec osoba która zdaje w drugich terminach nigdy nie zabierze stypednia tej co pozdawała na takie same oceny egzaminy w pierwszym terminie nie musicie sie martwić

kandek - 16 Październik 2010, 18:22

majsonek napisał/a:
tak macie racje ALE srednia z roku jest wyliczana z 2 nawet w starym systemie

wątpię -> przynajmniej jak loguję się do UXP to mam tam poobliczane średnie bez 2

kk - 22 Październik 2010, 12:39

To jak jest w końcu z tą średnią??
Informacja z dziekanatu z dzisiaj godz. 13 (taka młoda pani w długich włosach):

Do średniej na semestr i na koniec studiów liczą się WSZYSTKIE dwóje i WSZYSTKIE oceny z zaliczeń! Pani wyraziła zdziwienie , że nic z tym nie robimy i nie zgłaszamy się do dziekana w tej sprawie- bo jest ona dla nas ewidentnie krzywdząca (mam na myśli roczniki od drugiego wzwyż).

WTF czy ktoś wie o co chodzi w tym bajzlu?

PS. Minister zdrowia podpisała parę dni temu ustawę, według której średnia ze studiów także ma swój udział w rekrutacji na specjalizację. Chyba nie muszę tłumaczyć co powinniśmy zrobić..

mat - 22 Październik 2010, 12:59

mnie wczoraj jakaś inna pani w dziekanacie powiedziała że ,,prawdopodobnie,, będziemy mieli liczone tylko oceny z egzaminów....i bez dwój...oni sami nie wiedzą co sie dzieje
kk - 22 Październik 2010, 13:09

Tak czy siak, pani poradziła, żeby starosta jak naszybciej zgłosił się do dziekana (ma dyżury we wtorki 14-15) , bo być może da się to jeszcze odkręcić. Myślę, że większości (jak nie każdemu) zależy na tym ,aby studentów 2-6 R.S. obowiązywał stary regulamin, w końcu nie zmienia się zasad w trakcie gry.. Z drugiej strony w naszym cudnym kraju wszytsko jest możliwe..
cola - 22 Październik 2010, 14:31

Ja ide do dziekana we wtorek (starosta 2 roku) to wyjasnic. Przewodniczacy Samorzadu Studenckiego mowi, ze nas (lata 2-6) obowiazuje stary regulamin co do sredniej i ocen. Jednak chcialabym sie dowiedziec od dziekana jak to w koncu jest.
kk - 22 Październik 2010, 14:33

Myślę, że najlepiej by było, gdyby starości wszystkich lat zjawili się u dziekana razem. Jak to określiła pani z dziekanatu "w kupie siła" :)
Connector - 23 Październik 2010, 23:01

kk napisał/a:
"w kupie siła" :)

No nie wiem, nam dziekan oznajmił na którymś wykładzie, żebyśmy się nie pocieszali w ten sposób, bo "oni kupę ruszają" (sic!) :mrgreen:

kk - 26 Październik 2010, 15:32

Czy po dzisiejszej wizycie u dziekana coś się wyjaśniło?

[ Dodano: 26 Październik 2010, 17:23 ]
Stanowisko profesora Moczulskiego:

"Zmiany w obliczaniu średniej zostały wprowadzone dopiero od tego roku akademickiego i dotyczą osób rozpoczynających studia. Dla studentów, którzy rozpoczęli wcześniej studia obowiązują dotychczasowe zasady naliczania średniej."

Tylko czy panie z dziekanatu o tym wiedzą? :)