Strona Główna .: wojsk-lek.org :.
Forum studentów wydziału Wojskowo-Lekarskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Srednia na koniec roku i na koniec studiow
Autor Wiadomość
MeWash 

Wysłany: 6 Listopad 2010, 13:26   

Niedługo na stronie samorządu pojawi się oficjalne stanowisko w tej sprawie. Na chwilę obecną nie mam nic na piśmie, a mogę napisać tylko jak wg mnie nowy regulamin powinien być interpretowany (prawnik uczelniany zgodził się z moją interpretacją, mam mieć to na piśmie)

Sprawa średniej rocznej:
Za rok akademicki 2009/2010 - średnia wyliczana na podstawie starego regulaminu (liczone same oceny z egzaminów bez 2)
Od roku 2010/2011 - średnia wyliczana na podstawie nowego regulaminu (liczone są wszystkie oceny z egzaminów, łącznie z 2 + oceny z zaliczeń). Nie ukrywam, że jest to pewien absurd. Ocena z zaliczenia jest na równi z oceną z egzaminu. Sprawą się zajmujemy, niestety regulamin będzie mógł ulec zmianie dopiero od następnego roku akademickiego 2011/2012). Wydaje mi się, że wprowadzenia średniej ważonej problem rozwiąże.
Co do wliczania do średniej wszystkich terminów egzaminów sprawa jest prosta. Jest to dużo sprawiedliwsze niż to co było do chwili obecnej.

Średnia za całe studia:
Do roku akademickiego 2009/2010 wliczane są tylko egzaminy (bez 2, bez zaliczeń), od roku akademickiego 2010/2011 wliczamy podobnie jak do średniej rocznej egzaminy i zaliczenia (razem z 2)
Pamiętam, że na Komisji ds. Dydaktyki, na której był prof. Moczulski ustaliliśmy, że nowy system oceniania ma dotyczyć studentów, którzy dopiero rozpoczną studia. Został nawet wprowadzony taki zapis w regulaminie w postaci gwiazdki *. Nie wiem dlaczego ta gwiazdka ostatecznie nie jest w regulaminie... Podobno została usunięta przez profesorów.

Mam nadzieję, że rozwinie to pewne wątpliwości. Będziemy walczyć o to, żeby sprawę zaliczeń rozwiązać.

kandek 
posiadacz wiedzy tajemnej
osobisty resuscytator

Wysłany: 6 Listopad 2010, 19:51   

Takie coś powinno być jasne PRZED rozpoczęciem roku akademickiego. Teraz jakieś interpretacje prawników lub moje osobiste to sobie można w dupę wsadzić...

Powoli zaczyna mnie to irytować. Tym bardziej że Dziekan Moczulski na swojej stronie opublikował inne stanowisko, które teraz już z tej strony zniknęło. Generalnie jeśli zlikwidują LEP i o przyjęciu na specjalizację będzie decydowała średnia - to nowy regulamin jest dla nas wybitnie niekorzystny.
DE - Disability, Exposure

Galix 
znachor

Wysłany: 6 Listopad 2010, 20:03   

te nowe regulacje ministerstwa (LEP i staż) mają objąć dopiero przyszły rocznik ale nie zmienia to faktu, że zmiana zasad w czasie gry jest ...... :evil:

kandek 
posiadacz wiedzy tajemnej
osobisty resuscytator

Wysłany: 6 Listopad 2010, 20:16   

no dobrze, ale jak będę chciał się dostać na speckę za 3 lata to już jednak LEP nie będzie mi potrzebny tylko dobra średnia liczona bez ocen niedostatecznych.

Co jak co, ale powinniśmy wymóc na władzach stosowne oświadczenie.
DE - Disability, Exposure

kk 
czarownik

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 22 Listopad 2010, 16:56   

No i czy coś w końcu wiadomo na 100%?? Zaraz grudzień, a sprawa się ciągnie i ciągnie..

MeWash 

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 16:10   

Sprawa wyjaśniona i rozwiązana. Dziś Senat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przyjął przepisy przejściowe do regulaminu studiów według których studenci, którzy rozpoczęli studia przed wprowadzeniem nowego regulaminu średnią roczną i na koniec studiów wyliczaną mają wg starych zasad.

skowronfurion 

Wysłany: 16 Grudzień 2010, 17:11   

Alleluja ! :)

mazed 
czarownik

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 20:17   

jak na dzień dzisiejszy wygląda wyliczanie średniej? czy ocena z egzaminu jest wliczana z taką samą wagą jak ocena z zaliczenia do średniej?

Odpowiedz do tematu